بالا بودن میزان سختی آب مصرفی (TDS) خوب است یا بد؟
بالا بودن میزان سختی آب مصرفی (TDS) خوب است یا بد؟

همانطور که بالا بودن میزان سختی آب در بطری های آب معدنی امری مثبت می باشد، در آب شیر هم همین گونه است و امری مثبت به شمار می رود. بسیاری از موسساتی که کیفیت آب را تنظیم می کنند، مقدار سختی آب مصرفی ۶۰۰ میلی گرم بر لیتر را کاملا بی خطر و ۲۰۰۰ میلی گرم بر لیتر را برای استفاده موقت در زمانی که نوع دیگری آب در دسترس نیست، ایمن می دانند.

برای مقادیر کمتر از ۶۰۰ میلی گرم بر لیتر مدارک قطعی وجود ندارد که نشان دهد سختی آب مصرفی تغییری ایجاد کند ولی تحقیقات زیادی انجام شده و به کمبود مواد معدنی در آب مصرفی پرداخته است.  با این وجود بالا بودن میزان برخی از ترکیبات مانند کلسیم ممکن است بر سلامت آب تاثیر داشته باشد اما TDS یک شاخص بسیار مبهم است، زیرا پارامترها و اجزای مختلفی که مقدار سختی آب نهایی را تشکیل می دهند را مشخص نمی کند.

در مطالعه ای که توسط سازمان بهداشت جهانی صورت گرفت به نتایج زیر دست یافتند: (بر حسب mg/L)

·                  ۵۰-۳۰۰: عالی

·                  ۳۰۰-۶۰۰: خوب

·                  ۶۰۰-۹۰۰: متوسط

·                  ۹۰۰-۱۲۰۰: ضعیف

·                  ۱۲۰۰ به بالا: غیرقابل قبول

 

 

نتیجه گیری برای میزان سختی آب

نگران نباشید، میزان TDS بالا عموما بدین معنی است که میزان مواد معدنی موجود در آب مصرفی شما، بالا می باشد و جالب است بدانید که مواد معدنی مورد نیاز شما علاوه بر این که در آب مصرفی شما وجود دارد، می تواند توسط غذاها هم مقداری از آن تامین شود ولی با این وجود باز هم افراد زیادی هستند که با کمبود مواد معدنی مواجه هستند.

یکی از دلایل آن این است که نمی دانیم از هر کدام از مواد معدنی مورد نیاز، به چه میزان در آب مصرفی ما موجود می باشد، برای همین است که سیستم اسمز معکوس بهترین راه برای مقابله با این مشکل می باشد. شما می توانید با یک سختی سنج آب، میزان سختی آب خود را بسنجید ولی نمی دانید که چه مقدار از آن منیزیم می باشد و چه مقدار سنگ آهک، در نتیجه سیستم اسمز معکوس با حذف مواد مضر از آب و اضافه کردن مواد معدنی و تنظیم مواد معدنی مورد نیاز در مرحله آخر فیلتراسیون، بهترین روش برای حفظ سلامت شما می باشد

محتوای مرتبط
.Copyright @ 2020 AwaterZ.com | all right reserved
Developed By PartCo
ارتباط با ای واتر زد از طریق گفتینو
ارتباط با ای واتر زد از طریق واتس آپ