فیلتر آب یخچال را با دستگاه های تصفیه آب جایگزین کنید !

فیلتر آب یخچال را با دستگاه های تصفیه آب جایگزین کنید !

فیلتر آب یخچال را با دستگاه های تصفیه آب جایگزین کنید !

مزایا و معایب فیلتر های تصفیه آب یخچال و فریزر

 

  نزدیک به 50 میلیون ایرانی  آب آشامیدنی خود را از سیستم های آب تحت مدیریت سازمان آب و فاضلاب کشور  تأمین می کنند. این سیستم های آبی باید از استانداردهای تصفیه مندرج در قانون های تصفیه آب جهانی پیروی کنند که هدف آن حذف بیش از 80 آلاینده مختلف از منابع آبی است.

هدف این قوانین فیلتراسیون و حذف آلاینده هایی نظیر کلر، آرسنیک و سرب می باشد. با این حال ، طبق گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، سالانه بیش از 1 میلیون از هموطنان پس از نوشیدن آب آلوده بیمار می شوند. با اینکه تصفیه خانه‌های آب به طور قانونی ملزم هستند بر فرآیند تصفیه آب نظارت کرده و برخی از آلاینده های موجود در منابع آب را از بین ببرند، اغلب اوقات بسیاری از ذرات و باکتری ها در سیستم آب شهری باقی می‌مانند.

 با توجه به این حقایق فیلترهای آب یخچال و فریزر در بسیاری از خانه ها به یک وسیله ضروری تبدیل شده‌ است، زیرا این فیلترها برای فیلتر کردن آلودگی های باقی مانده مانند سرب یا زنگ زدگی در آب  و دیگر آلاینده های آبی به شدت مفید هستند.

قدرت فیلترهای یخچال و فریزر در تصفیه آب در مقیاس میکرون اندازه‌گیری می شود. هرچه درجه میکرون کمتر باشد، توانایی فیلتر در جذب آلاینده‌های کوچک بیشتر است. برای یخچال معمولا از فیلتر کربن استفاده می کنند که میانگین درصد آلاینده زدایی آنها 20 میکرون است ، به این معنی که بیشتر آلودگی هایی را که بر طعم و بوی آب خروجی از کمپرسور یخچال تأثیر می گذارند را از بین می برد.

 اما نمی توان با استفاده از فیلترهای آب یخچال تمام ذرات و باکتری هایی که ممکن است برای انسان مضر باشد را از بین ببرد صرفا میتوان تا حد بسیار زدایی از سلامت آب مصرفی اطمینان حاصل کرد.نگاهی داشته باشیم به مزایا و معایب فیلترهای آب یخچال و خطرات بزرگی که با این فیلتر ها از خودمان دور می کنیم.

 

باکتری ها ، بزرگترین تهدید آب.


خطر شماره یک در مصرف آب آشامیدنی که توسط فیلتر آب یخچال تصفیه می شود این است که اغلب فیلتر های ­آب یخچال قادر به حذف تمام آلودگی های موجود در آب نیستند.

 مطالعات نشان داده است که میکروارگانیسم های موجود در آب مانند سالمونلا و دیگر فرم های آلاینده ها اغلب از فیلترهای آب عبور می کنند و این آلاینده ها می توانند به طور جدی برای سلامتی شما مضر باشند.

در سال های اخیر مطالعاتی منتشر شده است که نشان می دهد منابع آب با وجود ترکیبی از آلودگی و

پوسیدگی تجهیزات آبی ، به سمت افزایش میزان سرب در آب و سایر آلاینده های محدود شده توسط سازمان های جهانی حرکت میکنند. سایر آلاینده های یافت شده در این منابع آب شامل آرسنیک ، مدفوع، سوخت موشک و محصولات شیمیایی تشکیل شده در طی فرایندهای تصفیه آب است.

 

بیشتر فیلترهای آب یخچال و فریزر به منظور فیلتر کردن چنین آلودگی هایی مفید هستند ، باکتری های که قرار است قبل از انتقال آب به یخچال، تصفیه شوند. باکتری های منتقل شده از طریق آب برای زنده ماندن به رطوبت نیاز دارند و باعث می شوند لوله های آب شهری مکان مناسبی برای تکثیر آنها باشد. حتی در مواردی  آب آشامیدنی‌ای که به درستی تصفیه شده است نیز از آثار دارویی، سرب و انگلی مانند کیست های مقاوم به کلر فیلتر نشده است . فیلترهای آب یخچال فقط به منظور فیلتر کردن آلودگی های خاص هستند، بنابراین توانایی از بین بردن تمام باکتری‌ها یا ذراتی که قرار بوده قبلاً از آب خارج شده باشند را ندارند. پس فیلتر آب یخچال شما احتمالاً نمی تواند به صورت کامل از شما محافظت کند. پس توصیه میشود قبل از این فیلتر ها حتما از سیستم های اسمز معکوس و یا فیلتر های uv استفاده کنید.

 

عدم تعویض به موقع فیلتر آب

 

از آنجایی که فیلترهای یخچال آلودگی ها و ذرات آلوده را از بین می برند، این امکان وجود دارد که با آلاینده های موجود و یا  هر آنچه که از آب جدا کر‌ده‌اند مسدود می شوند. این فیلترها با توجه به میزان گالن مورد تصفیه و کیفیت آب شهری شما باید تقریباً هر شش ماه تعویض شوند و انجام ندادن این کار می تواند اثرات مخربی داشته باشد. اگر فیلتر آب یخچال خود را در زمان مناسب تعویض نکنید ، ممکن است هر بار که یک لیوان آب از یخچال می‌نوشید، باکتریها، مواد شیمیایی و ذرات مضر را مصرف کنید.

هنگامی که فیلترهای آب یخچال برای مدت زیادی مورد استفاده قرار میگیرند  ، امکان وجود آلاینده ها و فرم های زیادی از فاضلاب در آب اتفاقی معمول است، این‌ ها آلودگی هایی هستند که می توانند به سلامتی شما آسیب جدی وارد کنند. بعضی از یخچال ها چراغ های نشانگر ندارند تا به شما اطلاع دهند که فیلتر باید عوض شود و فیلتر معمولاً از دید خارج نمی شود، بنابراین حتماً برای تعویض فیلتر آب یخچال خود نوعی یادآوری تنظیم کنید وگرنه ممکن است در معرض خطر آلودگی آب قرار بگیرید. قابل ذکر است چراغ های نشانگر با توجه به  تنظیمات پیش فرض تعویض فیلتر آب را به شما یادآوری میکنند و این چراغ یخچال ارتباط مشخصی با کیفیت آب مصرفی شما ندارد پس باید دقت کنید پس از هر بار تعویض فیلتر تنظیمات یخچال را به حالت اولیه باز گردانید.

 

یخساز یخچال ، منبع آلودگی ها !

اگر مشخص شود که آب خروجی از یخچال و فریزر شما آلوده است ، این امر ممکن است به دلیل فیلتر آب یخچال نباشد. طبق مطالعه ای که از سال 2013 توسط بنیاد ملی بهداشت انجام شد ، جرم‌گیرترین مکان در آشپزخانه شما جا آبی یخچال است. این مطالعه نشان داد که اکثر یخچال های دارای یخساز نظیر یخچال های ساید بای ساید  "سطح قابل توجه‌ای" از  کپک دارند.

جا آبی یخچال همچنین می تواند ذرات معلق در هوا را که ممکن است از غذای پوسیده آشپزخانه شما ناشی شود، جمع کند. همانطور که آب شما از طریق لوله های یخساز یخچال جریان می یابد  ، یخساز ها می تواند این آلاینده ها و باکتری ها را به خود بگیرند. حتی اگر فیلتر یخچال شما به اندازه کافی  تمیز و کارا باشند ، آب دوباره به ذرات و ساختار موجود در یخساز آب یخچال وارد شوند و هر کسی که از آن آب بنوشد می تواند در معرض آلودگی باشد.

 

 راه حل نهایی : اتصال دستگاه تصفیه آب به یخچال

در کنار مشکلات بیان شده اغلب فیلتر های آب یخچال کاملا از کربن تشکیل نشده اند که این موضوع نیز میتواند سلامت آب را به خطر بیاندارد و همه این اطلاعات ممکن است نگران کننده باشد ،

اما خبر خوب این است که اگر می خواهید خودتان و خانواده خود را از نوشیدن آب آلوده محافظت کنید ، تیم ما  برای کمک به شما حاضراست!

دستگاه های تصفیه آب 6 مرحله ای به جدیدترین و پیشرفته ترین فن آوری تصفیه آب مجهز شده اند ، از جمله فیلتراسیون اسمز معکوس ،

فرایندی که موثرتر از فیلترهای کربن استاندارد برای یخچال ها شناخته شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر تیم ما می تواند به شما و خانواده شما کمک کند تا آب آشامیدنی سالم و تمیز داشته باشید.

همچنین در صورتی که قصد خرید فیلترهای  آب یخچال را دارید میتوانید با خیال راحت از کیفیت فیلتر ها انواع فیلتر های یخچال جنرال الکتریک ، سامسونگ ، الجی ،بوش و اسنوا را تهیه کنید.  

 

.Copyright @ 2020 AwaterZ.com | all right reserved
Developed By PartCo
ارتباط با ای واتر زد از طریق واتس آپ