نکاتی که قبل از خرید دستگاه تصفیه آب باید بدانید

نکاتی که قبل از خرید دستگاه تصفیه آب باید بدانید

با صنعتی شدن شهر ها، آب های مصرفی نیز روز به روز آلوده تر شده و مواد مضری همچون کلر

،نمک ها و فلزات سنگین،نیترات،آرسنیک، سرب ، حشره کش ها ،زنگ آهن ،آلودگی میکروبی و باکتریایی وارد آب شهری شده و سلامت آب آشامیدنی را به خطر انداخته است.

باوجود این مشکلات ، بازار رقابت دستگاه های تصفیه آب هم داغتر میشود ،اگر هنوز از دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده نمیکنید یا قصد دارید دستگاهی با تکنولوزی بالاتر را خریداری کنید ،پیشنهاد ما این است که با چشم باز و بررسی نکات زیر اقدام به خرید کنید


1-کیفیت آب :

 مهمترین فاکتور برای انتخاب یک دستگاه تصفیه آب ،کیفیت فعلی آب شیر شماست.

آب شهری اغلب دارای سختی بالا و  بسته به موقعیت مکانی درصد  فلزات و نمک های نامحلول   نظیر (کلسیم ،پتاسیم و سدیم ) متغیر است .

اگر آب شیر منطقه شما ناخالصی زیاد و یا شوری بالایی دارد دستگاه پیشنهادی ما تصفیه آب با سیستم اسمز معکوس (RO) میباشد.

این سیستم تصفیه با فیلترهایی  با دقت  هزارم میکرون امکان باقی ماندن نمک ها و مواد حل نشده در آب را به صفر میرساند و خیال شما را از سلامت آب مصرفیتان راحت میکند.


2-آلودگی های محیطی  :

آبهای آلوده شامل  مقدار زیادی نیترات ،باکتری ، سموم و آفات کشاورزی و سرب هستند که با یک آزمایش ساده قابل تشخیص است

آلودگی ها به خصوص در مناطق صنعتی تهدیدی جدی هستند،تهدیدی که با سیستم های اسمز معکوس (RO) تا حد زیادی قابل رفع است ، اما اگر نگران ضدعفونی و  ویروس کشی سیستم تصفیه آبتان هستید ، سیستم های ماورای بنفش  (UV) بر مبنای اسمز معکوس که به سیستم های هفت مرحله ای معروفند ، چاره کار شماست.


3-فشار آب :

جریان و فشار آب شیر نکته ای تاثیرگذار در انتخاب سیستم تصفیه آب  است ، اگر فشار آب عموما کمتر از40-5  (psi)هست احتمالا سیستم های شش مرحله ای (RO) گزینه مناسبی برای شما نیست، سیستم های سرامیکی نیز قابلیت ذخیره آب پایینی دارند  در فشار آبهای پایین دردسر ساز میشوند.

تنها سیستم سازگار با فشار آب های پایین تصفیه های کربن-آکتیو سرشیری میباشد اما از آنجایی که آب شهری اغلب سختی بالایی دارد و نیاز به تصفیه های چندمرحله ای دارند

 بهترین راهکار استفاده از سیستم های (RO) به همراه پمپ های افزایش فشار است.


4-مصرف برق :

از بین سیستم های تصفیه آب ،  سیستم اسمز معکوس(RO) و سیستم های ماورای بنفش  (UV) به جریان برق و ولتاژ قوی  نیاز دارند و سیستم های سرامیکی و تصفیه های سرشیری بدون برق کار میکنند.

برای یک خانواده معمولی 4 نفره که 20 لیتر آب تصفیه شده مصرف دارند، دستگاه تصفیه آب در یک شبانه روز تنها 4 ساعت فعالیت خواهد داشت که معادل 116 وات مصرف انرژی است. البته اگر از فیلتر استریل کننده  UV  نیز  استفاده میکنید، بدلیل روشن بودن دائمی لامپ یو وی در تمام ساعات شبانه روز ، حدود 140 وات به مصرف برق روزانه اضافه میشود.

به جز موارد ذکر شده، نکاتی همچون قیمت دستگاه تصفیه آب  ،سهولت نصب دستگاه تصفیه آب ،اعتبار تامین کننده و برند تصفیه آب و خدمات پشتیانی و گارانتی دستگاه تصفیه آب خانگی میتواند در تصمیم شما تاثیرگذار باشد ،حالا این انتخاب شماست که سیستم های کم هزینه با کارایی کمتر را به خانه خود ببرید یا سیستم هایی با کارایی بیشتر و آب سالمتر؟


.Copyright @ 2020 AwaterZ.com | all right reserved
Developed By PartCo
ارتباط با ای واتر زد از طریق واتس آپ