آموزش رفع مشکل خاموش شدن دستگاه تصفیه آب

گاهی اوقات ، وقتی که دستگاه تصفیه آب روشن میشود و شروع به کار میکند ، خاموش و روشن میشود . صدای آن مثل تیک و تاک میشود و عقربه فشار سنج ، بالا و پایین میرود ( ممکن است مدت زمان روشن و خاموش شدن در دستگاهی کم و در دستگاه دیگری زیاد باشد). ۲ حالت ممکن است روی داده باشد . برای تشخیص شما تست زیر را انجام دهید .

ابتدا شیر مخزن را ببندید . سپس شیر برداشت روی سینک را باز کنید . آب ورودی نیز باز باشد و دستگاه به برق متصل باشد .

حالت اول : در این حالت باید دستگاه مداوم کار کند و یک باریکه آب ، باید از شیر برداشت خارج شود . به نظر میرسد که در این حالت هیچ مشکلی وجود ندارد . اکنون شیر برداشت را ببندید . دستگاه تصفیه آب چند لحظه بعد خاموش میشود .

حالت دوم : دستگاه روشن میشود اما خیلی سریع خاموش میشود و مرتبا خاموش و روشن میشود .

در این حالت ، مشکل از موارد زیر میتواند باشد .

1- شیر آب ورودی نیمه باز است و یا مسیر لوله آب ورودی به دستگاه دچار گرفتگی است . همانطور که میدانید ، در دستگاه تصفیه آب خانگی ، یک سنسور فشار وجود دارد که وقتی میزان فشار آب ورودی کمتر از حد نرمال شود ( کمتر از 8psi ) دستگاه را خاموش میکند .

دلیل انجام اینکار ، جلوگیری از کارکرد بیخودی پمپ و حتی خرابی پمپ است .در دستگاه تصفیه آب مد نظر شما نیز ، آب با فشار کافی به دستگاه نمی رسد و بنابراین دستگاه بعد از چند ثانیه کار کردن ، به دلیل افت فشار خاموش میشود و بعد از اینکه دوباره آب وارد دستگاه شد ، مجددا روشن میشود .

بهتر است لوله آب ورودی به دستگاه را باز کنید و چک کنید که آیا فشار آب ورودی به دستگاه مناسب و مطلوب است؟ اگر نیست مسیر را چک کنید و ببینید که مشکل از کجاست .

2- سنسور فشار پایین خراب شده است و قطع و وصل میشود یا میزان حد نرمال فشار آن ، کاهش یافته است . همچنین برخی از سنسورهای فشار پایین ، قابلیت تنظیم دارند ، ممکن است نیاز به تنظیم مجدد داشته باشد .

3- فیلتر الیافی شماره ۱ ، بسیار کثیف شده است و اجازه عبور آب را نمیدهد و آب نیز به اندازه کافی به این سنسور نمی رسد .

.Copyright @ 2020 AwaterZ.com | all right reserved
Developed By PartCo
ارتباط با ای واتر زد از طریق واتس آپ