بررسی انواع فیلترهای دستگاه تصفیه آب

هدف اصلی شما از خریداری دستگاه تصفیه آب، بالا بردن سطح بهداشت و کیفیت آب آشامیدنی خود و خانواده محترمتان بوده است. تامین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی ، مهمترین انتظاری است که شما از یک دستگاه تصفیه آب دارید. اما آیا می دانید که در صورت عدم تعویض به موقع فیلترهای دستگاه ، دستگاه دیگر قادر به تولید آب آشامیدنی بهداشتی و سالم نیست؟

در تست های آزمایشگاهی ما مشاهده کردیم که اکثر فیلترها حتی قبل از رسیدن به تاریخ انقضاء ، توان تصفیه خود را از دست داده اند. اگر بعد از انقضاء فیلترها ، آنها را با فیلترهای جدید جایگزین نکنید ، علاوه بر اختلال در روند تهیه آب تصفیه شده ، اجزای دستگاه و همچنین فیلترها آسیب میبینند که هزینه های بیشتری را به شما تحمیل می کند و همچنین شما از آب با کیفیت پایین و گاهی آلوده استفاده خواهید نمود .

بنابراین برای حفظ سلامتی آب اشامیدنی و نیز استفاده بهینه از دستگاه ، نسبت به تعویض به موقع فیلترها توجه ویژه نمایید.


مشاهده بیشتر

اطلاع رسانی درباره انواع دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب خانگی در جوامع و شهرهای صنعتی ما انسان ها در وسعت های بسیاری یافت میشود . از آب شور دریا گرفته تا آب های زیر زمینی که در تصفیه خانه های صنعتی برای شرب و آشامیدن انسان ها کلر زنی میشود تا برسد به یک دستگاه تصفیه آب خانگی که کیفیت آب آشامیدنی را به حد نرمال و استاندارد خود برساند . از انواع آلودگی های موجود در آب آشامیدنی میتوان به مواردی همچون کلر ، آلومینیوم ، نیترات و نیتریت و آرسنیک و… اشاره نمود که مضرترین این املاح نیترات است و مضرات سرطان زایی برای بدن سلامت بدن انسان خواهد داشت . با این وجود آیا دستگاه تصفیه آب خانگی مفید است یا مضر ؟ و ضرورت استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی چیست ؟

امروز ما به بررسی ماهیت کلی یک دستگاه تصفیه اب خانگی میپردازیم و به شما عزیزان توضیحاتی نیز در رابطه با انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و عملکرد فیلترهای دستگاه تصفیه آب خواهیم داد تا بتوانید اطلاعات کلی در رابطه با یک آب تصفیه کن خانگی مناسب منزل خود را دریافت نموده و با خواندن این مطلب ، بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران را خریداری نمایید .

مشاهده بیشتر

رفع صدای دستگاه تصفیه آب

معمولاً دستگاه تصفیه آب خانگى نباید صداى زیادى تولید كند البته به دلیل وجود پمپ و سیستم گردش آب در دستگاه نمیتوان توقع داشت كه صدایى تولید نكند، اما وجود صداى نامتعارف ممكن است دلایلى داشته باشد كه در ادامه به آن خواهیم پرداخت


مشاهده بیشتر

آموزش تنظیم TDS دستگاه تصفیه آب(آموزش سنجش سختی آب)

سختی آب (TDS) شامل نمک های معدنی و مقادیر کمی مواد آلی است که در آب حل شده اند. ترکیبات اصلی معمولا کاتیون ها، کلسیم، منیزیم، سدیم و پتاسیم و آنیون های کربنات، بی کربنات، کلرید، سولفات و به ویژه در آب های زیرزمینی نیترات هستند. واحد سختی آب مصرفی معمولا میلی گرم بر لیتر (mg/L) یا ppm می باشد.

به طور معمول، آب معدنی طبیعی و آب شیر می تواند سختی آب (TDS) بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلی گرم بر لیتر داشته باشد. در مناطقی که غلظت مواد معدنی بالایی دارند، سختی آب طبیعی شیر می تواند به طور قابل توجهی بالاتر باشد. فن آوری های تصفیه آب مانند سیستم اسمز معکوس ، تقطیر آب و تبادل یونی می توانند میزان سختی آب را تا صفر کاهش دهند

مشاهده بیشتر

تعویض پمپ جدید دستگاه تصفیه آب

علت و تشخیص خرابی پمپ تصفیه آب

در دستگاه تصفیه آب یکی از مهمترین بخش ها پمپ تصفیه آب است که باعث می شود آب با فشار بالا وارد یکی از مهم ترین فیلترهای دستگاه یعنی فیلتر ممبران شود. ممکن است این بخش دستگاه شما دچار خرابی و مشکلاتی شود برای مثال :

پمپ به دلیل سوختن ترانس دستگاه کار نکند پس پیش از تعویض پمپ تصفیه آب ترانس دستگاه را چک کنید.

همچنین ممکن است مشکل پمپ از خرابی و قطعی سوئیچ قطع فشار بالا یا پایین باشد, برای تشخیص این عیب سوئیچ را از مدار خارج کنید اگر در این حالت پمپ کار کرد مشکل از سوئیچ است و باید جهت تعمیر یا تعویض این قطعه اقدام شود. ممکن است مشکل از فشار آب باشد و باید برای رفع این مشکل اقدام شود. اگر در نتیجه ی بررسی های انجام شده و پس از اصلاحات تغییری حاصل نشد و تعمیر پمپ تصفیه آب خانگی بی فایده بود باید اقدام به تعویض پمپ تصفیه آب کنید.

مشاهده بیشتر

تعویض سری پمپ دستگاه تصفیه آب

در چه زمان هایی باید کلگی را عوض کرد ؟

زمانی که فشار پمپ کمتر از 50psiاست

زمانی که کلگی نشتی دارد

زمانی که صدای زیادی تولید می کند

این عوامل نشان دهنده این است که یاکلگی خراب شده است یا بزودی خراب می شود

و این احتمال وجود داردکه خرابی کلگی موجب خرابی بدنه شود وهزینه تعمیرات را دوچندان کند

و پیشنهاد می کنم در اولین فرصت ان را تعویض کنید


مشاهده بیشتر

رفع مشکل خاموشی دستگاه تصفیه آب

خاموش و روشن شدن یا قطع و وصل سریع دستگاه تصفیه آب خانگی

گاهی اوقات ، وقتی که دستگاه تصفیه آب روشن میشود و شروع به کار میکند ، خاموش و روشن میشود . صدای آن مثل تیک و تاک میشود و عقربه فشار سنج ، بالا و پایین میرود ( ممکن است مدت زمان روشن و خاموش شدن در دستگاهی کم و در دستگاه دیگری زیاد باشد). ۲ حالت ممکن است روی داده باشد . برای تشخیص شما تست زیر را انجام دهید .

ابتدا شیر مخزن را ببندید . سپس شیر برداشت روی سینک را باز کنید . آب ورودی نیز باز باشد و دستگاه به برق متصل باشد .


مشاهده بیشتر

تعویض قطعه ترانس دستگاه تصفیه آب

روش تست ترانس در صورت خرابی:

1-با استفاده از یک اهم متر ولتاژ و آمپر خروجی ترانس را اندازه بگیرید در صورت عدم نشان دادن ولتاژ ترانس خراب است.

2- یک وسیله برقی هم ولتاژ با ترانس را به ترانس بزنید اگر دستگاه کار نکرد مطمعناٌ ترانس خراب است.

3-اما آخرین راه کار این است که سریع یک سیم نازک به سوکت خروجی ترانس بزنید و بردارید اگر هنگام برقراری ارتباط بین دو سر سوکت جرقه زد ترانس سالم است اگر اتفاقی نیفتاد ترانس خراب است(برقراری ارتباط بین سیم های مثبت و منفی فقط یک ثانیه باشد)

مشاهده بیشتر

آموزش عیب یابی مخزن دستگاه تصفیه آب

مخزن تصفیه آب چیست و چه کاربردی دارد؟

پاسخ این سوال در شناخت نحوه عملکرد دستگاه نهفته است. انواع دستگاه‌ تصفیه آب به روش اسمز معکوس از فیلتری به نام ممبران در مرحله چهارم خود استفاده می‌کنند. این فیلتری دارای بافتی است که فقط اجازه عبور به ذرات کوچکتر از ۰٫۰۰۰۱ میکرون را می‌دهد. برای این عبور باید به وسیله موتور پمپ فشاری در حدود ۱۲۵ تا ۱۳۰ PSI ایجاد شود. با تمام این اقدامات در نهایت آب تصفیه شده به صورت جریانی بسیار ضعیف و کم از ممبران خارج می‌گردد. حال تصور کنید این آب را میخواهید مستقیم مصرف کنید و یک کتری یا سماور را با آن پر کنید!. طبیعتاً باید هر سری چند ده دقیقه صبر کنید تا آب مورد نظر به دست آید!.

مشاهده بیشتر

آموزش تعویض فیلترهای 6 مرحله ای دستگاه تصفیه آب

اغلب دستگاه های تصفیه آب خانگی موجود در بازار  ، 6 مرحله ای هستند که هر کدام از فیلترها وظیفه مشخصی دارند.

چک کردن و تعویض به موقع فیلتر ها مهمترین نکته پس از خرید دستگاه های تصفیه آب است . فیلتر ها قلب دستگاه تصفیه  آب شما هستند و با تعویض پس از موعد آنها ،سلامت آب مصرفی شما به خطر میفتد.

مشاهده بیشتر.Copyright @ 2020 AwaterZ.com | all right reserved
Developed By PartCo
ارتباط با ای واتر زد از طریق گفتینو
ارتباط با ای واتر زد از طریق واتس آپ